Siri za pico!

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

4. avg 2005 8:55

Zabeleženo! Zveni vabljivo. Mamamia HVALA! lp, burbonka

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

11. avg 2005 14:31

Mamamia in vsi ostali,hvala za izvrstne ideje! Marjetka cvetka

tejča  

član od: 25.3.2002

sporočila: 243

22. avg 2005 15:56

da še jaz pristavim svoj lonček oz.pardon kos dobre pizze - jaz moževe pizze ne zamenjam za nobeno zunaj narejeno. V testo da tudi neka naribanega sira, pa tudi sir ni samo eden ampak mešanica večih - edamec, mozarella, na koščke narezan topljen sirček. Še dobro,da smo ravno pojedli kosilo, ker bi drgač kar naročila pizzo POzdravček tejča

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

22. avg 2005 17:59

mamamiinemu receptu dodajam še čebulo, vsaj za moje pojme brez čebule paprike z zenfom niso tolk dobre... Drejček

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

22. avg 2005 18:30

Drejček, v receptu piše 6 srednje velikih čebul! burbonka

booris  

član od: 11.11.2004

sporočila: 315

23. avg 2005 9:38

Jaz pa mislim, da za dobro pico ni bistveno, ali je paradižnikova mezga domača ali kupljena. Več "nezaželenih dodatkov" tako ali tako pojemo v drugi oblogi, na primer s šunko, pa tudi kupljeni paradižniki, iz katerih naredite "domačo" mezgo, so bili kar dobro poškropljeni. Po mojem je bistveno testo, inovativnost v oblogi in način peke (pečica in krušna peč - kot noč in dan). Sicer pa skoraj v vsakem gospodinjstvu naredijo pico, za katero trdijo, da je naj, naj ... In čisto verjamem, da je najboljša za njihov okus. Pri nas doma sem jaz za picopeka, čeprav pice ni na mojem seznamu priljubljenih jedi, jo pa pečem za otroka in za družbo. Tu je nekaj mojih prijemov. Testo vedno delam s pivom namesto z vodo, namesto bele moke uporabljam kombinacijo bele in polnozrnate, ajdove, koruzne, ržene ipd. Najbolje je testo narediti dan prej, da se malo odpočije, a pri nas potreba po pici ponavadi nastane nenadoma, da testo še dobro vzhajati nima časa. Zelo priljubljena je ajdova pica (2/3 bele moke, 1/3 ajdove), na katero namesto klasičnega nadeva zlijem zajemalko ali dve golaža iz prejšnjega dne, v katerem mora biti še kar precej koščkov govedine. Nikoli ne uporabljam šampinjonov (ne svežih in ne iz kozarčkov), ker so povsem brez okusa. Namesto njih uporabljam gobe iz skrinje (ko je sezona, nabrane gobe nalistam, prepražim s čebulo na malo olja, da spustijo vodo, shranim v jogurtove kozarčke in v skrinjo - držijo skoraj do nove sezone). Okus pice s temi gobami dobi čisto nove dimenzije. Zase vedno naredim delček z zelenjavno oblogo (rezine bučke, jajčevca, paradižnika, brokoli ipd.) In ker se je osnovno vprašanje nanašalo na sire, še to: po mojem je najboljša mocarela, ki pa je ni vedno v hladilniku. Čisto sprejemljiv je tudi že nariban sir, prav namenjen za pice. Pakiran je v vrečkah po cca. pol kilograma. Vendar ga ne zamenjati za sirni nadomestek, ki je podobno pakiran, nariban in tudi na pogled zelo podoben. Ta je brez okusa, se ne razleze in je zelo hitro zažgan po vrhu. V sili mnogokrat naribam sir, ki je ravno takrat v hladilniku. Sir je dodatek in ga po mojem ne bi smelo biti preveč, sicer postane pica pretežka in premastna. Nekoč sem v sili na pico nametal samo koščke sira za mazanje (iz tistih malih trikotnih pakiranj), pa je bilo vseeno zelo okusno. Vsem picoljubcem in picopekom želim lep dan in prijazno pečico! Boris booris

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

23. avg 2005 11:02

S paradižnikom je križ. Ni res, da je vseeno, ali je trgovinski ali domač. Domač ima bistveno več okusa in je bolj sladek. Tisti iz trgovine nimam pa prav nobenega pametnega oksua - bolj kislo grenko je vse skupaj. Sonja

sladkosnedka na dieti  

član od: 28.12.2004

sporočila: 83

23. avg 2005 14:54

Pri nas doma pa obožujejo pico z makom in kislimi kumaricami. Testo potresem z makom, nato dodam paradižnik, pa narezane kisle kumarice, potem pa .... nadev po želji - tuna, šunka, hrenovke, ... na koncu pa sir - obvezno mocarela, pa gavda ali edamec. Pa dober tek sladkosnedka na dieti

ZZVONE  

član od: 29.8.2005

sporočila: 76

31. avg 2005 8:38

Pri pici je tako, da pride prav skoraj vsaka stvar, ki se ti najde pri roki v hladilniku ali pa sveža zelenjava. Po mojih izkušnjah da glavni okus dober paradižnik (narezan,mezga...) ali pelati in dobro pripravljeno testo(če se le da, naj počiva en dan v hladilniku). Pri nas uporabljamo pelate iz konzerve z dodatkom bazilike iz lončka in po vrhu pice(da ni kuhana ampak lepo pečena) narezana čebula. Zelo popestri pico tudi rožmarin, ki pa mora biti svež in mehek(vršički).Ravno tako mislim, da če delamo pico s šunko- vzemimo dobro šunko; razne pica šunke so sama maščoba in odpadki, ki nimajo ravno veliko veze z besedo šunka. S sirom ne pretiravamo, je pa mocarela na prvrm mestu. lp ZVONE

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

28. nov 2005 12:53

Letos sem delala ketchup po receptu od mamamie in odkar sem ga naredila, kupljen ketchup sploh več ne pride v poštev, žal mi je samo, da ga nisem naredila več. Uporabljam ga tudi namesto paradižnikove omake, odličen je. Hvala mamamia za recept. jade

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti